Szaraszvatí napja (Vaszant Pancsami)
Szaraszvatí napja az indiai holdnaptár szerinti Tavasz első napja, ez január-februárra esik. A „vaszant” szó jelentése tavasz a „pancsami” öt napon át, vagyis ezt az ünnepet öt napon keresztül ünneplik.
Idén február 5-én ünnepeljük!
A tavasz hírnöke Szaraszvatí isteni Anya, aki a tudás, az ékes szólás, a művészet, ezen belül a költészet, a festészet, rajz, a zene és a tánc adományozója. Ő a kreatív szépség bennünk és ezt a szépséges ruhát ölti magára a természet is minden tavasszal. Szaraszvatí Anyát fehér száriban, fehér jázmin fűzérrel a nyakában és a hajában ábrázolják egy fehér lótuszvirág belsejében ülve, miközben megpendíti isteni hangszerét a vínát és áldásában részesíti a világot.
Ünnepeljük Őt mi is a szívünkben és a látható megszépülő természetben. Ismerjük fel magunkban is ezeket a kincseket, újuljunk meg általuk. Hagyjuk, hogy mi legyünk Szaraszvatí kezében a hangszer, hadd varázsoljon elő rajtunk keresztül gyönyörű dallamokat. Váljunk mi magunk is a szépség, fény, szeretetet sugaraivá a világ számára.
Mantráját hittel és odaadással ismételve meg is valósíthatjuk mindezt:
AUM Aim Szaraszvatjai Namaha – Dicsőség az Isteni Anyának Szaraszvatínak
Szaraszvatí napja hozzon áldást mindannyiunknak végtelen szeretetével.
AUM Tat Szat
Hasonló ünnepeket ide kattintva találsz.
***
VÁRUNK SZERETETTEL AZ ÉV MINDEN NAPJÁN A NEKED VALÓ JÓGÁVAL
- Jógatanfolyamok kezdőknek és haladóknak.
- Oktató képzések.
- Jógafilozófia az alapoktól a felsőfokig.
- Jógaterápia és ájurvéda.
- Jógaéletmód, elvonulások és jógatáborok.
„A Jóga gyakorlásával megnő az energiád, az életerőd, az élethosszod és az egészséged szintje.” – Szvámí Sivánanda
„Bárki jógázhat, nem számít, mennyi idős, milyen vallású, milyenek az anyagi és egyéb körülményei. Fiatal vagy öreg, beteg vagy egészséges – mindenkinek hasznára válhat ez az évezredes tudomány.” – Szvámí Visnu-dévánanda
Látogass el a FACEBOOK oldalunkra is, ahol folyamatos friss híreket és tanításokat olvashatsz a jógával kapcsolatban.