Barion Pixel

SIVÁNANDA JÓGAKÖZÖSSÉGI PORTÁL ÉS A SPIRITUART JÓGA ALAPÍTVÁNY
1028 Budapest, Szegfű utca 2. | +36 1 397 5258 | +36 30 689 9284 | joga@sivananda.hu
Számlaszámunk: 16200106-11604543      Adószámunk: 18079492-1-41

Szvámí Visnu-dévánanda Mahászamádhijának 31. évfordulóján a Sivánanda Jógaközpont DIGITÁLIS MANTRABANKOT nyitott.

Cél:

az emberek koncentrációs képességének ingyenes fejlesztése, meditáció előkészítés és a gyakorlás közben létrejövő békés rezgések szétárasztása a Világban

Eszköz:

A koncentrációs képesség egyik ősi fejlesztési eszköze a mantraírás, amelyet likhita dzsapának neveznek. Szvámí Sivánanda és Szvámí Visnu-dévánanda is komoly fejlődést értek el tanítványaiknál a mantraírás eszközével. Jelenleg millárd számra tárolnak papírra írt mantrákat Rishikéshben illetve a Szvámí Visnudévánanda által 1987-ben, a Himalája egy természetes üregében létrehozott AUM NAMÓ NÁRÁJANÁJA elnevezésű Mantra bankban. Ezt a mintát követjük digitálisan.

Hogyan csináljam?

A dzsapa azaz mantraismétlés egyik formája a mantraírás, amelyet likhita dzsapának hívnak. A kiválasztott mantrát (pl. AUM, vagy AUM NAMÓ NÁRÁJANÁJA vagy bármilyen más mantrát) naponta írjuk egy csak erre a célra kiválasztott füzetbe. Írjuk 10-15 percig, maunában azaz tökéletes csendben és koncentráltan. Írás közben mentálisan ismételgessük a mantrát, hogy egyre mélyebben beivódjon a tudatunkba. A mantraírásnak nincsenek szigorú értelembe vett szabályai. Bármilyen nyelven gyakorolható. A likhita dzsapa óriási segítség a koncentráció fejlesztésében, és elvezet a sikeres meditációhoz.

Hogyan jutnak be a mantráim a DIGITÁLIS MANTRABANKBA?

Ahogy egy-egy oldal mantraírással végeztél, írd a lap aljára a dátumot, a nevedet és a mantrák számát. Ezt követően fényképezd le és küldd el mellékletként a Sivánanda Jógaközpont email címére: joga@sivananda.hu Tárgy megnevezés: MANTRABANK. Példát a beküldendő mantrára itt találsz.

A mantrákat tartalmazó, elküldött képeket a Jógaközpont a DIGITÁLIS MANTRABANK-ban fogja eltárolni.

A folyamattal saját önfejlődésedet és egy jobb, békésebb világot szolgálsz.

Lókah Szamasztáh Szukhinó Bhavantu / Minden lény legyen boldog és szabad!

लोकः समस्ताः सुखिनो भवन्तु

A program ingyenes, de az éves szinten több, mint 400 ingyenes programunk fenntarthatóságához, Alapítványunk küldetésének ellátásához szívesen fogadunk adományokat közhasznú céljainkra. Nevünk: Spirituart Jóga Alapítvány Számlaszámunk: 16200106-11604543